پایگاه ریاضیات مقدماتی و تخصصی

اللهم عجل لولیک الفرج

جمله ای نغز از بزرگان

 

شبکه آموزش پایگاه - آموزش ریاضی هفتم

خوارزمی
زندگی نامه

 

شبکه آموزش پایگاه - آموزش ریاضی هفتم - دوره متوسطه اول

مقدمه:

با یاد و نام خدای متعال و با استعانت از الطاف بیکرانش، سلسله جلسات آموزشی ریاضی هفتم دوره اول متوسطه را به صورت ویدئویی خدمت کاربران عزیز پایگاه تقدیم می کنیم.
دوره های آموزشی پایگاه که بر اساس نظام قبلی وزارت آموزش پرورش (دروس ریاضی 1، ریاضی 2، ریاضی 3 و حسابان) طراحی شده بود، مورد توجه کم نظیر کاربران قرار گرفت و ما را بر آن داشت که به علت تغییر کتب آموزشی وزارت آموزش و پرورش، طرحی نو دراندازیم و دوره جدیدی از آموزش های ریاضی دوره های اول و دوم متوسطه را تقدیم مردم شریف ایران کنیم.

از خدای متعال عاجزانه درخواست می کنیم که توفیق تکمیل این دوره حساس را به بهترین نحو ممکن به ما عنایت فرماید.

سخنی با دبیران محترم ریاضی:

همه جلسات بر اساس کتاب مصوب ریاضی هفتم متوسطه اول طراحی شده اند؛ هم چنین جلسات، فعالیت محور و مساله محور هستند (نه تست محور !!)؛ سعی بسیار شده است که دوره آموزشی بر اساس اهداف جدید آموزش ریاضی که در دفتر تالیف کتب ریاضی وزارت آموزش و پرورش - math-dept.talif.sch.ir - مورد تاکید است، طراحی شود؛ البته تا حد امکان از نرم افزارهای موجود و معتبر ریاضی برای ملموس کردن مفاهیم و به تناسب از مقالات آموزشی معتبر هم استفاده خواهیم کرد، انشاءالله.

برای نزدیک کردن محیط آموزش به محیط کلاس از سخت افزار خاصی به نام Xp-pen همراه با نرم افزار Microsoft Office OneNote 2010 شرکت مایکروسافت به عنوان تخته سفید (وایت بورد) استفاده شده است.

چون به احتمال قوی این آموزش ها به این صورت برای اولین بار در فضای اینترنت قرار می گیرد، دارای نواقص متعددی خواهد بود؛ پایگاه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما عزیزان بزرگوار به عنوان سکانداران آموزش ریاضی کشور خواهد ماند.

سخنی با دانش آموزان عزیز سال هفتم دوره اول متوسطه:

دانش آموزان عزیز سال هفتم!! دقت کنید که کتاب ریاضی شما، دروازه ورود به ریاضیات پیشرفته تر سال های بعدی است؛ بنابر این دارای اهمیت زیادی است. ویدئوهای زیر را که با زحمت بسیاری طراحی شده است، با دقت تماشا کنید و اگر سوالی داشتید در پایین همین صفحه یا در کانال پایگاه در پیام رسان ملی سروش - epmath@ - مطرح فرمایید؛ تضمین می کنیم که اگر این آموزش ها را به دقت دنبال کنید و تمرینات آن را که بسیاری از آنها تمرینات کتابتان هستند، با تلاش و پشتکار حل کنید، مشکل خاصی برای ادامه دروس سال های بعد نخواهید داشت، انشاءالله.

موفق و پیروز باشید.

مهدی مفیدی احمدی

24 فروردین 1397

مصادف با سالروز بعثت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله

 

لینک فصل موضوع فصل مدت تقریبی آموزش پیش نمایش فصل

سخنی با دانش آموز

و

فصل اول

 

- چگونه ریاضی را یاد بگیریم؟

- چگونه مسأله را حل کنیم؟

- راهیردهای حل مسأله

587 دقیقه

در 16 جلسه

فصل دوم

- عددهای صحیح

395 دقیقه

در 13 جلسه

فصل سوم

- جبر و معادله

633 دقیقه

در 17 جلسه

فصل چهارم

- هندسه و استدلال

482 دقیقه

در 13 جلسه

فصل پنجم - شمارنده ها و اعداد اول

هنوز منتشر نشده است.
-

 

 


آخرین ویرایش صفحه: 22 شهریور 1398


نظرات و پیشنهادات شما درباره ی مطالب این صفحه، راه گشای ما است. ما را
از آن محروم مفرمایید. با تشکر
28 خرداد 1397

استفاده از مقالات، نمونه سوال ها و نرم افزارهای موجود در سایت، در وب سایت های دیگر، با ذکر منبع، آزاد است.
مهدی مفیدی احمدی ، اردیبهشت 1389