پایگاه ریاضیات مقدماتی و تخصصی

اللهم عجل لولیک الفرج

جمله ای نغز از بزرگان

یادداشت
حکیم عمر خیام نیشابوری
زندگی نامه

هو الرقیب

نوشتن نظرات، خاطرات و درد دل ها، آثار فراونی برای ما انسان های پُر از نقص دارد. اگر اثرات روان شناختی این کار را در آرامش بخشی به روح در نظر نگیریم، یکی از بهترین آثار آن تبادل افکار و در نتیجه نقد مناسب آن هاست که خود باعث پیشرفت آدمیان است. حال که به لطف حضرت حق، این پایگاه در این مدت کوتاه مورد توجه ریاضی خوانان و ریاضی دوستان عزیز قرار گرفته است، بد ندیدم که گاهی دست به قلم برده، صفحات وب را خط خطی کنم.

احساس می کنم که لازم است تجربیات ذی قیمتی که در طول سال ها تحصیل و تدریس و آشنایی با طیف وسیعی از نوجوانان و جوانان از دوره ی ابتدایی گرفته تا سطوح بالای دانشگاهی و تحقیقاتی - بحمدلله -و نیز زانو زدن در محضر معلمین و اساتید بزرگوارم به دست آورده ام با همه ی اهل علم در میان گذارم؛ شاید در این بین کسی را نفعی رساند و از ضرری جلوگیری کرد؛ و به این امید که بر این نظرات نقدی برآید و این حقیر را سودی رساند، انشاء الله.

موضوعاتی که در این وب نوشت ها به آن ها خواهم پرداخت، بیش تر جنبه ی علمی و آموزشی خواهد داشت؛ البته به مباحث اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز خواهم پرداخت که این ها از یکدیگر جدا نیستند.

منتظر نقد شما بر این نوشتارک ها هستم.

از خداوند حکیم و علیم عاجزانه خواستارم که ما را به راه راست خودش که همان اسلام ناب برگرفته از فقه آل محمد - صلی الله علیه و آله - است، هدایت فرماید و ما را از افراط و تفریط و تعصب و پافشاری بر غیر حق و از ذلت روح و زلت قلم مصون دارد.

و عجل اللهم فی فرج مولانا صاحب الزمان

19 خرداد 1389

مهدی مفیدی احمدی

 

 

فهرست وب نوشت ها

  1.  آیا زمان تغییر اساسی در نظام آموزشی و بومی سازی آن فرا نرسیده است؟ 21 خرداد 1389

آخرین ویرایش صفحه: 20 خرداد 1389


نظرات و پیشنهادات شما درباره ی مطالب این صفحه، راه گشای ما است. ما را
از آن محروم مفرمایید. با تشکر
19 خرداد 1389

استفاده از مقالات، نمونه سوال ها و نرم افزارهای موجود در سایت، در وب سایت های دیگر، با ذکر منبع، آزاد است.
مهدی مفیدی احمدی ، اردیبهشت 1389