پایگاه ریاضیات مقدماتی و تخصصی

اللهم عجل لولیک الفرج

جمله ای نغز از بزرگان

فهرست مسائل حل شده ی کتاب حسابان جدید سال سوم ریاضی
خوارزمی
زندگی نامه

بازگشت به صفحه آموزش حسابان

 

مسائل حل شده ی کتاب حسابان جدید سال سوم ریاضی

  • اگر بگوییم وضعیت مواد آموزشی و نرم افزار های کمک درسی موجود در کشور برای آموزش نسل فردای کشورمان، بسیار اسفبار و رقت انگیز است، به هیچ عنوان اغراق نکرده ایم. تجربه نشان می دهید که وضعیت کتب و درس افزارهای موجود در بازار بیشتر برای تجارت و ثروت شخصی تهیه شده اند تا برای آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان.

  • بنده ی حقیر به عنوان یک معلم کوچک ریاضی، هم سر کلاس درس و هم در این دنیای بزرگ مجازی، بارها و بارها به دانش آموزان و دانش جویان گوشزد کرده ام که مراقب منابع نامعتبر بازار باشند و جوانی و عمر زیبایشان را بر سر حفظ ده ها و صدها فرمول بی ارزش و کم ارزش فقط به بهانه ی قبولی در کنکور تلف نکنند. آن قدر این حرف ها را تکرار می کنم که خیال می کنند بنده با موسسات کنکور و کتب گاج و قلم چی و ... دشمنی دیرینه دارم.

  • مدت ها بود که منتظر فرصتی بودم تا با استفاده از نرم افزارهای ریاضی خوب و معتبر جهانی مجموعه ای از مسائل کتاب حسابان را حل و به بهانه ی آن، نکات مناسب و مسائل خوب را هم آموزش و معرفی کنم که به لطف خدا این فرصت پیدا شد و در ایام ولادت باسعات حضرت فاطمه ی زهرا - سلام الله علیها - آماده ی ارائه در پایگاه شد.

  • این مجموعه شامل حل بیش از 70 مساله ی کتاب حسابان جدید است که در بحث و بررسی مسائل، بارها و بارها از نرم افزارهای جئوجبرا - Geogebra - و میپل - Maple- استفاده شده است.

  • دانش آموزان محترم می توانند سوالات و اشکالات خود در حل مسائل این درس را در پایین همین صفحه یا در انجمن پایگاه و در اتاق حسابان با این حقیر در میان گذارند تا به این مجموعه، مسائل دیگری از کتاب نیز اضافه شود.ورود به اتاق حل مسائل کتاب حسابان


و علی الله توکلت و الیه انیب

مهدی مفیدی احمدی

2 خرداد 1390


آخرین ویرایش صفحه: 1 خرداد 1390


نظرات و پیشنهادات شما درباره ی مطالب این صفحه، راه گشای ما است. ما را
از آن محروم مفرمایید. با تشکر
1 خرداد 1390

استفاده از مقالات، نمونه سوال ها و نرم افزارهای موجود در سایت، در وب سایت های دیگر، با ذکر منبع، آزاد است.
مهدی مفیدی احمدی ، اردیبهشت 1389